Samsung Galaxy S2 s ICS je stále nejrychlejší současný mobil

V únoru to bude již rok, co byl představen Samsung Galaxy SII a stále se jedná o nejrychlejší telefon, který si můžete v obchodě koupit. Dokonce i v říjnu vydaný Galaxy Nexus či Apple iPhone 4S je pomalejší.

Včera byla na největším světovém veletrhu CES (Consumer Electronics Show) představena nová platforma Medfield pro mobilní segment od Intelu. Kluci z AnandTechu měli možnost novou platformu otestovat a poměřit výkon s ostatními nejvýkonnějšími mobily.

Prototyp dosáhl poměrně pěkných výsledků, ale překvapilo mě, že mnou testovaný Galaxy S2 s Ice Cream Sandwich (návod na instalaci) všechny ostatní současné telefony v testech prohlížeče poráží.

Testy rychlosti zpracování internetových stránek považuji za nejdůležitější, protože prohlížení webů je, mimo volání a psaní zpráv, nejčastější činností, kterou lidé na svých chytrých telefonech dělají.

Výsledky srovnávacích testů

AnandTech - SunSpider a BrowserMark

Výsledky Samsung Galaxy S2 s CyanogenMod 9

SunSpiderBrowserMark

Ve srovnávacích testech je vidět i Galaxy S2, ale ještě s Androidem verze Gingerbread. Po instalaci Ice Cream Sandwich je situace jiná a telefon předhání i Galaxy Nexus. Je vidět, že nová verze Androidu je již plně optimalizovaná pro dvoujádrové procesory.

publikováno: 11. 1. 2012, 18:35